AİLEMİZ

Hoş geldiniz!

Oğlum Özgür ve ben (Dursun) iki kişilik bir aileyiz.

Özgür 15 Haziran 1997'de (babalar gününde) doğdu. Fikri hür, vicdanı hür olsun diye ona "Özgür" adını verdik.

Uzun süren aile içi sorunlarımızı çözemediğimiz için, Temmuz 2001'de eşim Gülseren ile boşandık. Özgür'ü yapabildiğimiz kadar bu ayrılığın travmasından korumaya çalışıyoruz.

Gemi resmini Özgür yaptı. Resmi yaptığında 3.5 yaşındaydı. İstanbul'a ilk geldiğimizde Özgür'ün en fazla etkilendiği konu boğazdan geçen gemilerdi. Bu resim onun ilk izlenimlerinin sonucudur.

Özgür'ün diğer resimleri

Birlikte yapmayı sevdiğimiz şeyler

Bu aralar en çok kızılderili-kovboy oynamayı ve lunaparkta çarpışan arabalara binmeyi seviyoruz. Çizgi film seyretmekten, yürüyüş yapmaktan ve İstanbul'un değişik yerlerini gezmekten de büyük zevk alıyoruz.

Olağan bir günümüz

Sabah 06:30-07:00 arası uyanıyoruz. Birlikte kahvaltı ettikten sonra Özgür'ün okuluna gidiyoruz. Okula doğru yürürken günlük planımızı gözden geçiriyoruz. Ben 08:30'da işimin başında oluyorum. 18:30 sıralarında Özgür'ü okulundan alıyorum. Bazen birlikte kısa bir alış veriş yapıyoruz. Eve gidiyoruz. 19:00-19:45 arası yemek yiyoruz. Yemekten sonra oyun oynuyoruz. Basketbol, kızılderili-kovboy, taksi gibi hareketli oyunları tercih ediyoruz. 20:30 sıralarında Özgür bazen çizgi film seyrediyor, bazen bir bilgisayar oyunu veya masabaşı oyununu tercih ediyor. Ben, günlük ev işlerine bakıyorum. 20:30-21:15 arası meyve veya tatlı saati yapıyoruz. Bu arada bir sonraki günümüzü kısaca planlıyoruz. 21:30'da Özgür uyuyor. Özgür uyumadan önce uzun (10-15 dk.) bir masal dinlemeyi seviyor. Özgür uyuduktan sonra çalışmak veya aktif dinlenmek için biraz zaman buluyorum.

Hafta sonumuz

Birlikte geçirdiğimiz hafta sonlarında 09:00 gibi uyanıyoruz. Mümkün olduğunca iyi kahvaltı ediyoruz. Kahvaltı sırasında günümüzü de planlıyoruz. Çoğunlukla Özgür'için lunapark, çocuk oyun alanı, sinema gibi etkinliklerden en az birini günlük planımıza alıyoruz. Kahvaltıdan sonra Özgür TV'den çizgi film seyrediyor. Ben ev işleri ile ilgileniyorum. 11:00-12:00 arası birlikte oyun oynuyoruz veya Özgür arkadaşlarıyla oynuyor. 12:00-13:00 gibi başladığımız ev dışı etkinliklerimiz 16:00-18:00 arası bitiyor. Eve döndükten sonra Özgür oynarken, ben çalışıyorum. Günümüzü dinlendirici etkinliklerle tamamlıyoruz.


Merhaba   Bilişim   Psikoloji   İş Yaşamı   Kendimce  


web counter