PERFODA
Kişisel Gelişim Hizmetleri 


Kişisel Gelişim

Bolca bilgi, biraz zeka, bir tutam duygusal zeka, göz kararı yaratıcılık kişinin içinde harmanlanıp, kişi özgürce ve mutlu yaşama katılır. İşte kişisel gelişim budur.

Artık insanın kendine ve çevresine uyumu yeterli degil. Kendini aşan, değişen ve fazladan üreten insan aranıyor. Kolay değil. Kişisel gelişiminize zaman ayırmak zorundasınız.

Bilimsel psikoloji kişisel gelişim yolunuza ışık tutacak en güvenilir bilgi kaynağıdır. Aslında genel olarak bilimsel yaklaşımın ve özel olarak da psikoloji konularının öğrenilmesi kendi başına kişisel gelişim yollarından biridir.

Doğal olarak kişisel gelişim sadece davranışsal sorunların anlaşılması ve giderilmesi değildir. İşinize, aile yaşamınıza, sosyal ilişkilerinize ve kendinize ilişkin her şey kişisel gelişim yoluyla daha güzel olur.

Farkında olduğunuz sorunlarınızın çözümüne yardımcı olabiliriz. Farkında olmadıklarınızın da farkına varmanızı sağlayabiliriz. Sizi dinler, sizinle birlikte düşünürüz.

  • Sürekli farkındalık geliştirme
  • Hedef ve yöntem seçme becerisi geliştirme
  • Gözlem ve ölçüm teknikleri
  • Değişim desteği
  • Düşünme, Karar verme ve Yaratıcılık
  • Bireysel rehberlik
  • Yönetici rehberliği


Kişisel Gelişim

Ağacın kurdu özünden olur. İnsan çoğu zaman kendi eksik veya hatalarından dolayı başarısız olur. Eksik ve hatalarımızı farkındalık geliştirerek görmek ve gidermek mümkündür.

Doğal olarak her eksik ya da hatayı gidermek gerekmez. Ama başarımızı ya da mutluluğumuzu engelleyenler mutlaka giderilmelidir. Sorunlarımızı gidermek için ataleti yenmek gerekir.

İstenmeyen eksik ve hataları gidermek için doğru hedef seçmeliyiz. Bazen yeni bir beceri kazanmak, bazen başarı seviyesini arttırmak, bazen bir davranışı kısmen veya tamamen değiştirmek hedeflenebilir.

Kişisel gelişim sorunların gerçek nedenlerine değil kök nedenlerine odaklanarak yapılmalıdır. Gerçek nedenler ne olursa olsun hedeflere ulaşmak için değiştirilmesi gereken her ne ise o yapılmalıdır.

Kişisel gelişim için sonsuz seçenek arasından uygun yöntemi seçmek gerekir. Hedeflere ulaşmak için çok farklı hatta bir birine tamamen zıt yöntemler uygulanabilir. Önemli olan kişi için en uygun ve çözüm için en etkili yöntemlerin seçilmesidir.

Kişisel gelişim uzun ince bir yoldur. Uygulama sırasında çok değişik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sorunların çoğu tek bir hamlede çözülmez. Sabırlı, kararlı ve esnek olmak gerekir.

Kişisel gelişim kişiye özeldir. Dahası duruma, zamana, çevreye her şeye bağlıdır. Denebilir ki her kes istediği gibi kişisel gelişimini sürdürebilir. Bu fikir kesinlikle doğrudur. Sizce zaman kayıplarından, deneme yanılmalardan, üzücü başarısızlıklardan kaçınmak için bir uzmanla çalışmak daha iyi olmaz mı?Telefon: +90 (544) 421 49 89
E-mail: dakkurt@yahoo.com
© 2014 Dursun Akkurt, Tasarım: Dursun Akkurt - http://www.ak-kurt.com
© Telif Hakkı ve Yasal Kullanım Koşulları